Zadzwoń Zadzwoń
504475628
Tomaszów Lubelski Armii Krajowej 7 (przy Larafit)

Odpowiedz

Jak często korzystasz z usług kosmetyczki ?

View Results

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze

Kategorie

31
sty
Author: Katarzyna Cisło

Peeling twarzy i ciała

peeling1 300x201 Peeling kosmetyczny

Słowo peeling pochodzi od angielskiego słowa (ang. peel) oznaczającego dosłownie złuszczać, odklejać się. Jest to trafne określenie, gdyż peeling to nic innego jak złuszczanie naskórka w celu jego pobudzenia i odnowy. Kosmetyki kupowane w drogeriach nie będą działały tak dobrze jak zabieg złuszczania w gabinecie kosmetycznym, gdyż używa się tam preparatów o większym natężeniu składników aktywnych – a więc działają silniej. Zgodnie z prawdą kosmetyczki  jak i dermatolodzy przyznają, że jest to najlepszy sposób aby rozbudzić skórę, która głęboko oczyszczona i odpowiednio wymasowana, zacznie intensywnie produkować włókna kolagenowo-elastynowe odpowiedzialne za elastyczność i gładkość. Nabierze również pełniejszego koloru. Dzięki peelingowi poprawi się także krążenie skóry przez co będzie wyglądać młodo i świeżo.

peeling dla mężczyzn 300x200 Peeling kosmetyczny

Nie należy się obawiać że peelingi w gabinecie kosmetycznym podrażni skórę, gdyż jest to celowe działanie które przyspiesza regenerację. Peeling zalecany jest również osobom z problemami takimi jak: trądzik, przebarwienia, czy plamy; wydłuża proces starzenia się skóry – dlatego po 35 roku życia warto je robić regularnie kilka razy w roku. Po zabiegu jej komórki stają się bardziej odporne, są lepiej ze sobą połączone, w związku z czym zmniejszają się zmarszczki i blakną przebarwienia.


Rodzaje peelingów:

Peeling mechaniczny- z drobinkami ścierającymi naskórek lub mechaniczny peeling kosmetyczny pod nazwą mikrodermabrazja. Polega on na ścieraniu naskórka i górnych warstw skóry właściwej za pomocą bębna z materiałem ściernym. Zabieg ten wykonuje się przy pomocy kryształków lub specjalną głowicą diamentową – stąd też nazwa mikrodermabrazja diamentowa. Kryształki te uderzają w powierzchnię skóry i ścierają martwe komórki i zanieczyszczenia, które są odsysane do oddzielnego pojemnika.

 

Peeling chemiczny – polega na nałożeniu na skórę dobrze dobranej mieszanki związków chemicznych o odpowiednim stężeniu. Najczęściej stosowany jest przy tym kwas glikolowy który otrzymuje się z trzciny cukrowej i kwasy owocowe, a także kwas trójchlorooctowy. Składniki te wnikają w głąb skóry i pobudzają reorganizację kolagenu i elastyny, które działają wspierając skórę, a także odmładzając ją co likwiduje oznaki; starzenia się, przebarwienia, drobne zmarszczki i ogólne niedoskonałości.

Peeling fizyczny (laserowy) – zabieg wykonuje się przy użyciu lasera CO2 lub lasera erbowego.

Odpowiedz

  • RSS
  • Facebook
  • Google+
  • Nasza Klasa
  • NetworkedBlogs
  • Blip
  • Twitter