Zadzwoń Zadzwoń
504475628
Tomaszów Lubelski Armii Krajowej 7 (przy Larafit)

Odpowiedz

Jak często korzystasz z usług kosmetyczki ?

View Results

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze

Kategorie

 „Dlaczego powinniśmy używać filtrów przeciwsłonecznych, kiedy, jakich i gdzie ich szukać?”

filtry przeciwsłoneczne 1 300x200 Dlaczego powinniśmy używać filtrów przeciwsłonecznych ?Ostatnio najczęściej zadawanymi pytaniami przez nasze klientki są pytania dotyczące filtrów przeciw-słonecznych. Spróbujemy wyjaśnić Wam w skrócie jak „to” działa i odpowiedzieć przynajmniej na tych kilka pytań.

Promieniowanie UV (ultrafioletowe) jest jednym z najistotniejszych czynników działających z zewnątrz na naszą skórę, mających ogromny wpływ na jej wygląd oraz przyspieszenie procesów jej starzenia.

Promieniowanie UVA przenika do skóry właściwej, uszkadza włókna kolagenowe, sprężyste oraz uszkadza strukturę naszego DNA powodując długotrwałe przebarwienia. Ten rodzaj promieniowania odpowiada za opaleniznę bez wcześniejszego zaczerwienienia. Warto wspomnieć, że działa przez 12 miesięcy w roku i to niezależnie od pogody. Przenika przez tkaniny i szkło (np. szyby). Szkodliwe działanie UVA a raczej jego efekty zauważamy dopiero po kilku latach, ponieważ dawki tego promieniowania są kumulowane przez nasz organizm.

Promieniowanie UVB jest odpowiedzialne za oparzenia skóry, ponieważ wykazuje silne działanie rumieniotwórcze. Ten rodzaj promieniowania wzmaga syntezę melaniny i sięga tylko do najpłytszych warstw naszego naskórka.

Promieniowanie UVC jest najbardziej szkodliwe ale możemy być spokojne, ponieważ nie dociera do powierzchni ziemi, jest pochłaniane całkowicie przez atmosferę…

Przypomniałyśmy Wam powyżej w skrócie wiadomości ze szkoły, więc chyba już pamiętamy dlaczego i kiedy powinniśmy stosować filtry.

Jaki filtr wybrać?filtry przeciwsłoneczne 150x150 Dlaczego powinniśmy używać filtrów przeciwsłonecznych ?

Spróbujmy ustalić jaki filtr wybrać dla siebie, zacznijmy może od ustalenia fototypu naszej skóry. Wyróżniamy VI fototypów w zależności od cech charakterystycznych i reakcji na światło:

Iblada, biała skóra, często występują na niej piegi, bardzo trudno się opala i zawsze ulega oparzeniom;

IIblada skóra, łatwo ulega oparzeniom;

IIIciemniejsza ale wciąż jeszcze biała skóra, opala się po początkowym oparzeniu;

IV – jasna, brązowa skóra, łatwo się opala, doznaje oparzeń w stopniu minimalnym;

V – skóra brązowa (oliwkowa), rzadko ulega oparzeniom, opala się łatwo i mocno;

VIskóra ciemnobrązowa i czarna, nigdy nie ulega oparzeniom i zawsze mocno się opala;

Stopnie ochrony „SPF”

 • stopień ochrony słaby – SPF 2-6
 • stopień ochrony średni – SPF 8-12
 • stopień ochrony wysoki – SPF 15-25
 • stopień ochrony bardzo wysoki – SPF 30-50
 • stopień ochrony ultra wysoki – SPF >50

Podstawiając naszą skórę do gotowych fototypów możemy dobrać odpowiedni stopień jej ochrony przeciwsłonecznej. W pielęgnacji skóry twarzy aby zachować jej młody wygląd polecamy raczej nie schodzić z ochroną przeciwsłoneczną poniżej poziomu SPF 15. W lecie oczywiście chrońmy naszą skórę najwyższymi faktorami (SPF 50+), jeżeli nie opalimy twarzy to zawsze możemy użyć przecież ciemniejszego podkładu. Kupując podkłady zwracajmy uwagę na to, czy posiadają filtry. Podczas zabiegów złuszczania naskórka (mikrodermabrazja, kwasy) powinnyśmy używać filtrów o wysokości minimum SPF 30.

UWAGA!!!

Nie dajmy się zwieść napisom na kosmetykach typu: „całodzienna, całkowita ochrona”! Pamiętajmy, że po nałożeniu na skórę filtra jesteśmy bezpieczni przez około 2 godziny i dla naszego bezpieczeństwa dołóżmy go ponownie.

Nie jest prawdą, że używając kremu z samym filtrem nie należy używać innych kremów pielęgnacyjnych! Pielęgnujmy naszą skórę twarzy jak zwykle a filtr traktujmy jako dodatkową ochronę.

Pamiętajmy o naszych dzieciach, one też powinny używać filtrów przeciwsłonecznych!

Odpowiedz

 • RSS
 • Facebook
 • Google+
 • Nasza Klasa
 • NetworkedBlogs
 • Blip
 • Twitter