Zadzwoń Zadzwoń
504475628
Tomaszów Lubelski Armii Krajowej 7 (przy Larafit)

Odpowiedz

Jak często korzystasz z usług kosmetyczki ?

View Results

Loading ... Loading ...

Najnowsze komentarze

Kategorie

20
paź
Author: Katarzyna Cisło

NOWOŚĆ!!!

DEPILACJA LASEROWA-Lightsheer

Narastający i obejmujący coraz młodsze pokolenia problem nadmiernego owłosienia zmusza gabinety kosmetyczne do wprowadzania mniej bolesnych, mniej pracochłonnych, a najważniejsze bardziej skutecznych metod depilacji. Klasyczne metody depilacji (golenie, usuwanie mechaniczne, depilacja woskiem) mają jedną cechę wspólną - nie dają trwałych efektów. Różnią się jedynie czasem po którym włosy ponownie odrastają oraz tym, że są mniej lub bardziej bolesne. Do niedawna jedyną metodą pozwalającą na pozbycie się niechcianego owłosienia na stałe, była elektroliza. Metoda ta jednak jest bolesna i czasochłonna, często towarzyszą jej również powikłania w postaci blizn. 
Obecnie jedyną metodą  na pozbycie się niechcianego owłosienia na stałe jest depilacja laserowa (fotoepilacja). Przeprowadzona przez wykwalifikowane osoby, z zastosowaniem odpowiedniego lasera daje oczekiwane, trwałe efekty. 
Metoda ta polega na uszkodzeniu macierzy włosa (absorbcja energii przez melaninę- barwnik). Należy jednak dodać, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu (anagen) i właśnie one reagują na światło lasera, pozostałe włosy są w fazie „uśpienia” (katagen, telogen), która ma różne okresy trwania ( od 3 do 8 tygodni)- po tym okresie zaczyna się aktywny etap wzrostu nowego włosa. Z tego względu zabiegi muszą być powtarzane minimum trzy/cztery razy, aby usunąć prawie wszystkie włosy. W większości przypadków po czterech zabiegach następuje bardzo znacząca redukcja owłosienia (ok. 80% klientów potrzebuje między 4 a 6 zabiegów- zależnie od części ciała, rodzaju włosa, predyspozycji genetycznych, wieku itp.). Przy pierwszym zabiegu zostaje usunięte ok. 30% włosów, po serii zabiegów ok. 80%-90% (przy ciemnych włosach). Pozostały procent to włosy jaśniejsze, delikatniejsze, niewidoczne. 

 

anagen DEPILACJA LASEROWA   LightSheer

 anagen – faza wzrostu, cebulka jest połączona z macierzą i odżywiana prze naczynia przylegające do mieszka, melanocyty produkują melaninę. Depilacja przeprowadzona w tej fazie jest najskuteczniejsza. 

 

 

katagen DEPILACJA LASEROWA   LightSheer

 katagen – faza przejściowa, włos uwalnia się z brodawki i wędruje do góry , melanocyty przestają produkować melaninę. 

 

telogen DEPILACJA LASEROWA   LightSheer

telogen – faza spoczynku, włos martwieje i wypada, pod martwą macierzą rodzi się nowy włos. 

Również ze względu na przeprowadzane wcześniej zabiegi depilacji woskiem, depilatorem mechanicznym, pęsetą itp., może zaistnieć konieczność przeprowadzenia piątego lub szóstego zabiegu depilacji dla uzyskania lepszych wyników (włosy usuwane tymi metodami odrastają nierównomiernie, mniejsza ich ilość jest w fazie intensywnego wzrostu). Powyższe zalecenie może dotyczyć równiej jaśniejszych włosów lub osób z bardzo ciemną karnacją. Włosów rudych i siwych nie depiluje się tą metodą (brak melaniny we włosie).
Pierwszy zabieg poprzedzony jest konsultacją. Specjalista przeprowadza wywiad, ocenia stan i typ skóry oraz rodzaj włosa – od tych czynników uzależnione jest prawidłowe dobranie parametrów lasera.

Przeciwwskazania do zabiegu depilacyjnego:

- Ciąża.

- Opalenizna (również  solarium- 5 tyg. oraz samoopalacze- 2 tyg.).

- Krem z retinolem (przestać używać na 3 tyg. przed zabiegiem).

- Leki światłouczulające, retinoidy.

- Zioła (dziurawiec, nagietek- przestać używać na 2-3 tyg. przed zabiegiem).

- Depilacja woskiem i pęsetą  ( przestać używać na 1 miesiąc przed zabiegiem).

- Skłonność do przebarwień.

- Bielactwo, łuszczyca.

- Peeling ( przestać  stosować na 1 tydzień przed zabiegiem). 

Opis postępowania przed zabiegiem 

- Pierwszy zabieg poprzedzony jest konsultacją oraz wykonaniem próby laserowej.

- Przed zabiegiem skóra powinna być ogolona, umyta i niczym nieposmarowana.

- Po opalaniu zabieg można przeprowadzić dopiero po ustąpieniu opalenizny (min. 4 tyg.).

- Nie wyrywać włosów minimum 4 tygodnie przed zabiegiem.

- Nie stosować kremów depilujących 1 tydzień przed zabiegiem.

- Nie wolno stosować:

  1. Leków uczulających na słońce np.: antybiotyki- zabieg najwcześniej po tygodniu od  zakończenia leczenia;

  2. Dziurawca, nagietka (uwagi j/w);

  3. Kosmetyków i leków złuszczających – min 1 tydzień przed zabiegiem;

  4. Kremów zawierających retinol, isotretinoinę, kwasy owocowe, witaminę C itp. min 1 miesiąc przed zabiegiem;

  5. Herbatki wyszczuplającej (np. Figura 2). 

Zasady postępowania po zabiegu depilacji laserowej:

- Zabiegi należy powtarzać, co 4-6 tygodni (zależnie od części ciała oraz cech indywidualnych). Znaczące wydłużenie lub skrócenie przerwy między zabiegami może spowodować słabszy efekt zabiegu.

- Nie opalać się. Bezwzględnie chronić skórę przed słońcem minimum przez 2 tygodnie po  zabiegu.

- Nie wolno stosować:

  1. Leków uczulających na słońce;

  2. Dziurawca, nagietka;

  3. Kosmetyków i leków złuszczających- min do 2 tygodnie po zabiegu;

- Przez kilka dni po zabiegu:

  1. Nie stosować  mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu, dezodorantów, itp.;

  2. Nie podrażniać  skóry w okolicy zabiegu;

  3. 2-3 razy dziennie stosować krem alantan lub bepanten;

- Nie wyrywać włosów minimum 6 tygodni (twarz minimum 4 tygodnie). 

Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na przeprowadzony zabieg. Może wystąpić zaczerwienie lub niewielkie podrażnienie okołomieszkowe, bardzo rzadko mogą wystąpić miejscowe przebarwienia lub odbarwienia, które ustępują po kilku dniach. Przy wyjątkowej nadwrażliwości mogą się utrzymywać do kilku tygodni/miesięcy. 

     

DLACZEGO LASER LightSheer ?

Na rynku jest dostępnych co najmniej kilka systemów do depilacji (opartych na różnej technologii), a ich skuteczność znacząco się różni. Dlatego wybór odpowiedniego urządzenia nie był łatwy. Zapoznaliśmy się z większością oferowanych systemów. Przy wyborze lasera najważniejsze były:

- najwyższa skuteczność

- bezpieczeństwo

- komfort dla klienta

- stosunkowo mała liczba zabiegów do osiągnięcia zadowalającego efektu 

Przy tych kryteriach wybór mógł być tylko jeden. Dlatego właśnie depilację wykonujemy laserem diodowym LightSheer ET 400, który jest produkowany przez amerykańską firmę LUMENIS - jedną z największych działających w tej branży. 

Firma ta od lat zajmuje czołowe miejsce w produkcji urządzeń laserowych stosowanych w medycynie jak i kosmetyce. W wyniku prowadzenia wieloletnich badań nad unowocześnieniem laserów używanych do zabiegów usuwania zbędnego owłosienia powstał najnowocześniejszy obecnie laser diodowy, LightSheer ET 400 o maksymalnej gęstości energii do 100 Juli oraz długości impulsu do 400 ms- pozwala to na bezpieczną depilację osób z ciemną karnacją. 

LightSheer ET 400 usuwa niechciane włosy na stałe, bezboleśnie, bezinwazyjnie, nie uszkadza skóry , posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydawany przez U.S.FDA (Food & Drug Administration) respektowany na całym świecie, jest najmocniejszym i najnowocześniejszym urządzeniem depilacyjnym dostępnym na rynku. 

Zasada działania lasera diodowego Light Sheer polega na niszczeniu mieszka włosowego za pomocą światła laserowego. Przenikająca do 2 mm w głąb skóry wiązka energii jest pochłaniana przez melaninę (barwnik) i zamieniana na ciepło (następuje uszkodzenie macierzy włosa). Energia wytwarzana przez laser jest absolutnie bezpieczna dla człowieka. Długość fali emitowanej przez diodę wynosi 800 nm. (przypomnijmy, iż całkowicie bezpieczny zakres dla człowieka wynosi od 700 do 1000 nm.). Światło lasera działa powierzchniowo, nie wpływając tym samym na funkcje organizmu. 

W celu zapewnienia najwyższego stopnia bezpieczeństwa rączka lasera LightSheer ET 400 została zaopatrzona w niepowtarzalny, odmienny system chłodzenia końcówką ChillTip, który chłodzi i chroni skórę podczas zabiegu oraz sprawia, że zabieg jest praktycznie bezbolesny. Temperatura szafirowej końcówki cały czas utrzymywana jest na poziomie około 4 °C . Jest to znacznie wydajniejsze chłodzenie w porównaniu z rozwiązaniami stosowanymi w innych urządzeniach do depilacji (chłodzenie powietrzem, żelami itp.).

CENNIK: http://perfectbody-tomaszow.pl/cennik-2/

Odpowiedz

  • RSS
  • Facebook
  • Google+
  • Nasza Klasa
  • NetworkedBlogs
  • Blip
  • Twitter